نتایج جستجو برای عبارت :

اگرچه با #غـم_عشقـش خـراب کرد مرا

دلم خوش است که او انتخاب کرد مرا
نخورده مست شدم تا شنیدم آن ساقی
به نام کوچکم آن شب خـطاب کرد مرا...
#حسین_دهلوی
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
خوشا که "عشق" و "وطن" داستانِ ما باشد
که حرفِ مردمِ ما بر زبان ما باشد

به تاخت می روی و پشت سر نمی بینم
در این مسیر کسی هم عنانِ ما باشد

خدا، خدای من و توست، دل قوی می دار
اگرچه دور زمان بر زیان ما باشد

غمین مباش که فردا -یقین- فرشته ی شعر 
قسم اگر بخورد، هم به جان ما باشد

طلای غزنه نوشتی به دادِ ما نرسید
سخن طلاست که خود در دهانِ ما باشد

ستون به سقفِ وطن می زنیم، "سیمین گفت"
بگو اگرچه که با استخوان ما باشد

تویی که می گذرم یا " منم که می گذری"
 امیر المومنین علیه السلام فرمود علامت مشتاق بثواب ا خ ر ت بی رغبتی زاهد نسبت بدنیا  از آنچه خدای عزوجل  برایش از از دنیا قسمت کرده  کاهش ندهد   اگرچه زهد کند و حرص شخص حریص بر شکوفه دنیای نقد برایش افزونی  نیاورد اگرچه حرص زند  پس مغبون کسی است که از بهره  آخرت خود محروم ماند 
برای دوست داشتنت
محتاج دیدنت نیستم اگرچه نگاهت آرامم می کند.
محتاج سخن گفتن با تو نیستم اگرچه صدایت دلم را می لرزاند.
محتاج شانه به شانه بودنت نیستم اگرچه برای تکیه کردن، شانه ات محکم ترین و قابل اطمینان ترین است.
اما
دوست دارم بدانی حتی اگر کنارم نباشی ؛ بازهم نگاهت میکنم ، صدایت را می شنوم و به تو تکیه میکنم !

++ دست خطم تعریفی نیست اما انصافا عکاس خوبی هستم:)

سخن در نزد من همچون سراب است
دل دیوانه ام حالش خراب است
گل سرخ از ازل بویی ندارد
دلم بی تو هیاهویی  ندارد
اگرچه با تو شادم و جوانم
چو نیستی همچو بیدی مرده سانم
تو را دیدم که زیبایی چو دریا
دل دیوانه ام دارد تمنا
دل مرغِ قفس آوا ندارد
هوا سرد است و نایش نا ندارد
به بالم دست گیر و مرحمش کن
بخوان نغمه که صوتت تا ندارد
کنون آید همی شعرم به پایان
چرا کین دل، دل گفتن ندارد
اگرچه هست صحبت های بسیار
ولی حرف زیاد، گفتن ندارد
پر بی بال من را تو دوا کن
دل دیو
برای زی زی که حالا دیگه انقدام غریب نیست نوشتن کمی سخت شده، اگرچه بیشتر از قبل دلش میخواد بنویسه! تا الان ده خطی نوشتم و پاک کردم! خب کمی از روزمرگی هام بنویسم، که این روزها اگرچه دیر، اما خوب تونستم خودم رو کشف کنم. برای ذهنی که با خودش مونولوگ های طولانی داره، خلق چیزی جدید بهترین دیالوگه. اینم تصویر کنج دلبری که توش خودم رو کشف می کنم...
بعد هم به کنج دلبر تو فکر کردم و به آسمون رسیدم...
اعتباری تعاریف مختلفی دارد، امّا دو معنای آن خیلی از اوقات باهم اشتباه می‌شود:
معنای اوّل: اعتباری محض است، به عبارت دیگر، اعتباری یعنی قراردادی، یعنی چیزی که دو یا چندنفر، با همدیگر قرارداد می‌کنند. مثل نامگذاری خیابان‌ها. مسئولین شورای شهر، تصمیم می‌گیرند که نام خاصی را روی خیابانی بگذارند. هروقت هم که دوست داشته باشند، نام آن را عوض می‌کنند، هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آید.
معنای دوم: اعتباری حقیقی. این نوع از اعتباری، اگرچه ساخته‌ی ذهن اس
دیشب تو آسمون شب یه ستاره کم نور زرد رنگ به شدت جلوه گری میکردیاد تابستون سال پیش افتادم که یه ستاره سرخ رنگ پرنور و درخشان میون همه ستاره ها خوش رقصی میکرد. ستاره سرخی که ستاره نبود.پ.ن ۱: گفت: من ستاره دنباله دار دیدم!!سعی کردم خیلی نرم بهش حالی کنم که یه شهاب سنگ ساده دیده نه یه ستاره دنباله دار استثنایی!دارم فکرمیکنم که اگرچه در جهل بود اما حس خوبی داشت اما الان اگرچه علم پیداکرده اما از اون حس خوب خبری نیستموضوع ستاره دنباله دار یا شهاب نیس
- آدمی در هر گوشه‌ای ازین هزارتوی زندگی که باشد چشمش به آن گوشه‌ی دیگر است. علتش هم ذات کمال طلب آدمی است. چاقوی تیز کمال طلبی اگرچه مصلح است اما گاه تنت را پاره پاره می‌کند. واقعیت این است که گوشه‌های این هزارتو اگرچه متفاوت ولی چشمگیر نیست "اگر از بیرون به آن نگاه کنی". 
- درک این مطلب نه به خواندن و حفظ کردن است که به تکرار در روزمه زندگی است. تکرار تا باور قلبی. آنقدر که اگر "همه" چیز را از ما گرفتند افسرده، غمگین و هراسان نشویم.
- "از کسانی نبا

تابش
شعری از محمد اسفندیاری – ۱۳۶۷
برای بزرگ منادی عرفان، برابری و آزادی: معلم شهید «دکتر علی شریعتی مزینانی» 
با صید یک ماهی
اقیانوس، اقیانوس است.
و با برکشیدن یک ستاره
آسمان، غرق ستارگان
مرگ یک عروس دریایی نیز
از وسعت دریا نمی‌کاهد.
و جنگل را،
خشکیدن یک درخت
– اگرچه سرو –
و باغ را،
پژمردن یک گل
– اگرچه سرخ –
دستخوش نمی‌کند.
اما تو؛
ای سرو از کویر خشکسار روییده
سپیدار سرزمین سربداران
سربدار سرزمین سرسپاران
ای که با سیماب آتشین بر
واقعیت اینه که اگرچه حالم خوب شده، آرومم و تشویش به پایان رسیده اما من یه آدم شکست خورده‌ام.. آره به خودم باختم.. نتونستم این من رو جمع کنم.. نتونستم زندگی رو از سر بگیرم.. نتونستم از او عبور کنم و همه‌ی اینها یعنی من ضعیف بودم و باختم.
یه بازنده چی داره.. هیچی جز دلخوشکنکی.. من بازنده‌ام اما اون رفتنی بالاخره و زندگی به منِ قوی نیاز داره پس من باید برای اون روز آماده بشم.. باید آماده‌ی روز جنگ بشم و این بار قدرتمند باشم... 
نمی دونم فعلا نگاهم به خ
از تو خبر هست ولی خیلی کم. گاهی تو خواب میبینمت و خیلی هم شبیه خودمی اتفاقا. صداهایی که از تو حرف میزنن رو اگرچه دوست دارم ولی گوشمو میگیرم تا نشنوم. وقتی گوشمو میگیرم صداها رنگ میبازن. میدونی؟ فکر کردن به تو و عواقب بعد از تو، بهم استرس میده. واسه همین دارم جاخالی میدم. این روزا روزای خوبی نیست واسه ورود شکوهمندت. روزای من رنگش مدام بین نارنجی و سبز و بنفش در نوسانه. روزای هیجان و آرامش و ترس من قاطی شده و اصلا موقع خوبی برای پاشیدن یه رنگ جدید ن
السَّلَامُ عَلَى رَبِیعِ الْأَنَامِ وَ نَضْرَةِ الْأَیَّام
به خودنماییِ برگی، مگو بهار می‌آیدبهار ماست سواری که از غبار می‌آیدقرارهای زمین را به هم زنید که یارماز آسمان چه به موقع سر قرار می‌آیدیقینی‌است برایم حضور حضرتش آنسانکه روز روشنم اکنون به چشم تار می‌آید:درفش عدل علم شد، و زار، کار ستم شدکه برگزیده سواری به کارزار می‌آیدبه چشم، برقِ پر از رعدِ تیغِ حیدرِ کرّاربه گوش، بانگِ چکاچاکِ ذوالفقار می‌آیدزمان اگر همه شب باشد، آفتاب
موهای نازک معمولاً در مردان بیشتر به چشم می خورد، البته در زنان و کودکان نیز می توان شاهد آن بود. نازک شدن موها در واقع نازک بودن هر یک از تارهای مو است که این امر موجب ریزش مو و کاهش حجم موها می شود. اگرچه ریزش ۱۰۰ تار مو در روز امری طبیعی است، اما کسانی که با این مشکل مواجهند می دانند که ریزش شدید مو می تواند باعث نمایان شدن بعضی از قسمت های سر شود. علاوه بر آن، اگرچه بعضی موارد ریزش مو موقتی است اما اگر از موقتی بودن خارج شود مشکلاتی را برای فر
اگرچه it's all about money ، ولی این اولین‌باره که همه‌مون درمونده‌ایم. وقتی قراره همه‌مون با هم هم‌سرنوشت باشیم، همه‌چیز معنی خودش ُ از دست می‌ده و همه‌مون توی یک طبقه قرار می‌گیریم. چه قدر ما انسان‌ها هیچی نیستیم.
خدایا! ما داریم از دست می‌ریم، لطفاً لطفاً خودت نجات‌مون بده.
برخی افراد برای اینکه از دردهای خود فرار کنند به خودزنی و آسیب به خود روی می آورند که این رفتار اگرچه در کوتاه مدت برای آن ها مؤثر است اما می تواند پیامدهای زیان باری مثل آسیب جدی به بدن و حتی مرگ داشته باشد . به همین دلیل کمک به فردی که خودزنی می کند بسیار ضروری است .
به نقل از سایت روانشناسی فردی فیلیا ، اگرچه آگاهی از خودزنی یکی از عزیزان می تواند بسیار گیج کننده و شوکه کننده باشد اما می توان با انجام راهکارهایی در مورد نحوه برخورد با فردی که
خب، به نام خدا.
امروز اومدم سرکار.
و ان شالله شنبه به طور رسمی اولین روز کاریم حساب میشه.
اگرچه همه چی برام تقریبا مبهم گونه ست و هنوز توی شوک هستم.
مسئله سربازی به لطف خدا تموم شد.
مسئله کار هم حل شد.
دیگه کم کم با توکل و لطف خدا باید بگردیم دنبال نیمه گم شده.

خدایا مرسی...
این چند وقت که همه چیز رو رها کرده بودم یه سری اتفاقا خوب بودن که افتادن و یه سری ها هم بد.حالا دیگه بسته منفعل بودن.اگر نه بعدها ده سال بعد مثلا،مطمئنا به خودم مدیون خواهم شد
با ترجمه‌ی مقاله‌ی شناخت فرصت شروع میکنم.اگرچه الان خیلی کندم ولی خوبه بازم.
خب، به نام خدا.
امروز اومدم سرکار.
و ان شالله شنبه به طور رسمی اولین روز کاریم حساب میشه.
اگرچه همه چی برام تقریبا مبهم گونه ست و هنوز توی شوک هستم.
مسئله سربازی به لطف خدا تموم شد.
مسئله کار هم حل شد.
دیگه کم کم با توکل و لطف خدا باید بگردیم دنبال نیمه گم شده.

خدایا مرسی...
تقویم را که ورق بزنی، 11شعبان به یمن قدمِ گل پسرامام
حسین(ع)، حضرت علی اکبر(ع)، روز جوان نامیده شده است.
غرض از اینکه روزها را به نام و یاد کسی نام گذاری می
کنند، این است که به او بگویند به یادت هستیم و به تو وآرمانها و آرزوهایت می
اندیشیم.
با افتخار می گویم که من یک جوان هستم،میراث یک انقلابی
سال 57 و نتیجه ی مدافعان وطن وهم دوره ی مدافعان حرم، آ ری ،من یک جوان هستم و
عاشق وطن.
من جوان سال 98 هستم، جوانی که اگرچه در دوره ی جنگ
وخمپاره نبوده ام ، اما د
ممنون که اگرچه همیشه مایه عذابم هستی ولی باعث میشوی بزرگ شوم ؛ روحم ، فکرم ، منطقم ، عقلم...انسان در رنج رشد میکند! اینطور نیست؟

Lights will guide you home
And ignite your bones
And I will try to fix you

+آیلار!ممنون که این لعنتی رو معرفی کردی...بهش احتیاج داشتم...خیلی!
روح‌الله مهرجو ‪-‬ اگرچه دنیای امروز از وسائل ارتباط جمعی در راستای
تامین منافع خود به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بهره
می‌برد و اگر از جنگ فرهنگی سخن می‌گوییم، ابزار اصلی آن دنیای ارتباطات
است، می‌توان به نکته‌ای جدید نیز اشاره کرد؛ به عبارت دیگر حوزه ارتباطات و
اطلاع رسانی اگر در یک نبرد وسیله است اما به خودی خود یک عرصه نبرد مستقل
و جداگانه نیز به حساب می‌آید. در اصل اگرچه ارتباطات جزئی از جنگ‌های بین
فرهنگ و تم
اولین کتابی بود از نسیم مرعشی می‌خوندم. دوسش داشتم ولی خیلی غم بزرگی داشت. غمی که خیلی ملموس بود. فصل اولو که خوندم دلم همه‌ش میخواست نصفه رهاش کنم. نمیخواستم بپذیرم ( حتی توی یه داستان ) یه نفر بذاره و بره. برای همیشه. اونم کی؟ میثاقی که لیلی از دهنش نمی‌افتاد. 
ولی فصلای بعدی که زاویه‌ی داستان تغییر کرد بهتر شد. تونستم ادامه بدم. داستان از نگاه سه زن نوشته میشه. لیلا، که میثاق اونو گذاشته و رفته. شبانه و روجا که دوست‌های صمیمی لیلا هستند و هر
رابطه با ح اگرچه دوباره کلید خورده بود اما دیگه به تهش رسیده. اینجا آخر خطه. بهم گفت ابله و خب بسمه از بس از این بچه فحش و بدوبیراه شنیدم
خیلی احمقی و واقعا هم ابلهی مری
بس کن جون مادرت... بسمه بخدا اینهمه تحقیر تو زندگیم سابقه نداشته... 
گور باباش.. بلاکمم کرده و خب چیزی نمی‌مونه جز حقارت... اما بسمه حتی تحقیرها هم
گاهی مسیر جاده به بن بست می رودگاهی تمام حادثه از دست می رود
گاهی همان کسی که دم از عقل می زند ،در راه هوشیاری خود ، مست می رود
گاهی غریبه ای که به سختی به دل نشست ،وقتی که قلبِ خون شده بشکست ، می رود
اول ، اگرچه با سخن از عشق آمدهآخر ، خلاف آنچه که گفته ست ، می رود

ادامه مطلب
تهویه هوا به چه شکل صورت می گیرد؟
اگرچه تأکید عمده در این سریال بر روی این موضوع گذاشته شده استجنبه های مختلف گرمایشی و تهویه ، برخی از توجهات نیز مورد توجه قرار گرفته استبه تهویه مطبوع داده شده است البته دلیل این امر همین است
ادامه مطلب
یک جمله می نویسم
بدون هیچ توضیحی
واقعا می فهمم، جهاد المرأة حسن التعبل...
خوب شوهرداری کردن، جهاد زن هست.
جهاد
یعنی سختی کشیدن
یعنی تلاش کردن
یعنی مبارز بودن
یعنی بلند همت بودن
یک مجاهد
باید مخلص باشه
باید سخت کوش باشه
باید منظم باشه
باید زیرک باشه
باید ....
یک جهاد شیرین
که در تمامی ابعاد زندگی وجود داره.
این حقیقت زندگی و حقیقت ازدواجه
و من این نگاه رو
که همسر رو فرع رابطه با خدا می‌کنه
خیلی دوست دارم.
من تازه دارم فهم می‌کنم اونی که همه ی هستی
.باسمه تعالی
احکام اسلامی
قصاص
غزل۶
تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص است
اگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است
اگر فرهنگ ِ بخشش در جهان یابد تسرّی
مصفا می شود دنیا، جمالش بی خصاص است
سروده شده توسط
علی رجالی و حسن میرزایی
مانند اکثر برنامه های اجتماعی ، TikTok با گذشت زمان تکامل یافته است. در واقع ، حداقل در دنیای غرب ، TikTok امروز ادغام دو برنامه قبلی یعنی TikTok اصلی و Musical.ly است. TikTok افزایش محبوبیت خود را در اواخر سال 2018 آغاز کرد و این رشد تا سال 2019 تا سال 2020 ادامه داشت. این برنامه با افزودن دائم ویژگی های جدید به پلت فرم فیلم های اجتماعی به توسعه دهندگان کمک کرده است تا این رشد را افزایش دهند. یکی از ویژگی های جدید 2019 امکان افزودن متن به فیلم های شما بود.اگرچه TikTok یک بر
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):قسم یادمیکنم که پیامبرخداساعتی پیش ازوفات خودسه باربه من فرمود:ابالحسن! امانت راکم باشدیازیادبه صاحب آن , نیک باشدیا بد برگردان, اگرچه نخ وسوزن باشد.
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):به کسی که تورا امین قرارداده است خیانت مکن هرچنداوبه توخیانت کرده باشدو رازاورا فاش مساز, اگرچه او راز تورافاش ساخته باشد.
امام صادق(علیه السلام):ببین علی به سبب چه چیزآن منزلت رانزدپیامبرپیداکردهمان راپیروی کن.او در حقیقت بار
تست قدرت بانک ADATA P20000D 20000 میلی آمپر ساعت
در اینجا یک پاوربانک بزرگ با ظرفیت 20 آه در قالب پاوربانک ADATA P20000D ارائه می شود ، بزرگترین مدل ظرفیت آنها که دقیقاً با ظرفیت بزرگ آن مورد توجه ما قرار گرفته است ، اگرچه قرار است سایر بانکهای قدرت ADATA و همچنین با ظرفیت کمتری آزمایش کنیم. به زودی. ADATA P20000D بسیار بزرگ است و تقریبا نیمی از کیلوگرم وزن دارد ، اما این نتیجه سلول های باتری با ظرفیت بالا در داخل است. پاوربانک در چندین رنگ موجود است و موردی که ما آزما
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و تولیدکنندگان دچار خسارت شده‌اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا تولید شیر در آینده با مشکلی رو به رو نشود.

ادامه مطلب
در پوچی به سر میبرم 
اگرچه کار برای انجام دادن بسیار هست. اما میل به کاری ندارم.فکرم به آینده مشغوله...آینده ی نامعلوم... . 
هرچی بشه ته این داستان اگر سالم بیایم بیرون. آنهایی برنده این داستان هستند که در این زمان قرنطینه بهترین برنامه ریزی را داشتند و به خوبی استفاده کردند. 
و بازنده انهایی که وقت گذراند بی برنامه ....
گمان مکن دل شبها دو چشم تر دارم/**/شبیه شمعم و در سینه ام شرر دارم
تو می‌روی و مرا هم نمی بری آری/**/پس از تو همدم چاهم خودم خبر دارم
تنت سبک شده اما غم تو سنگین است/**/چگونه اینهمه غم را به شانه بردارم
چطور داغ تو را روی سینه بگذارم/**/مگر به وسعت هفت آسمان جگر دارم
سحر نیامده از خانه ام سفر کردی/**/تو فکر میکنی اینجا دگر سحر دارم
چقدر مثل توام من خودت تماشا کن/**/اگرچه خیبری ام دست بر کمر دارم
زشت، زشت است؛ چه درباره‌ی تو و چه درباره‌ی همسایه‌ی تو؛ و زیبا، زیباست برای همگان؛ بنابراین زیبا را برای همه برگزین و زشت را از همه به دور دار. در آنچه اطلاع کافی نداری، سخن مگوی؛ اگرچه اندک باشد.
|علی به فرزند فاطمه چه گفت_ ابوالفضل صادقی|
یه شامپویی دارم که بوش برام خاطره‌انگیزه اگرچه هر تلاشی کردم نتونستم معین کنم که مربوط به چه خاطره‌ای هست. اونچه ازش در ذهنم ثبت شده یه حال خوب عاشقانه هست و خب همین کافیه که هربار احساس فقدان کردم رفتم و این شامپو رو به موهام زدم و حالم خوش شد.
یه چیزهایی واقعی نیست مربوط به بازنماییه و خدا میدونه چقدر عوامل در این بازنمایی دخیلند. انگار کن داستان زندگی خودت رو بنویسی.
عوارض جانبی ، اگرچه از ویژگیهای معمول بیشتر ماساژها نیست ، اما به طور کلی خفیف است و می تواند شامل کبودی ، درد و خستگی شود .بیشتر چنین علائمی کمتر از 12 ساعت بعد از ماساژ شروع می شود و 36 ساعت یا کمتر طول می کشد.به عبارت دیگر ، اثرات کوتاه مدت است.
ادامه مطلب
یکه تازی بورس تهران ادامه دارد و در همین راستا، دیروز نیز با جهش حدود 15000 واحدی شاخص کل روبرو بودیم. از سوی دیگر، مدیران سازمان بورس، اقداماتی را در خصوص کنترل بازار بورس انجام داده اند که از روز دوشنبه اجرایی شده است. اگرچه این اقدامات انجام شده در این 2 روز، نتوانسته در کنترل هیجان بازار موثر باشد، اما انتظار میرود که با گذشت زمان، شاهد اثرات آن در بازار باشیم. انتظار من این است که قوانین جدید، حداقل بتواند بازار بورس تهران را برای مدت حداق
موضوع این نیست که تو نمی‌ترسی از اینکه زمین بخوری و هزار تیکه بشی و شکست بخوری، موضوع اینجاست که تو می‌ترسی خیلی هم می‌ترسی ولی بالاخره انجامش میدی؛ چون تو قوی‌تر از ترس‌هات هستی؛ چون تو خالق ترسی و اگرچه خالق بر مخلوق عشق می‌ورزد ولی خالق بر مخلوق برتری ذاتی دارد.
خود مغز درد را احساس نمی‌کندتا به حال فکر کرده اید که جراحان مغز چطور می‌توانند بیماران را عمل کنند، در حالی که آن‌ها به هوش هستند؟ «بث مک کوئیستون» متخصص اعصاب توضیح می‌دهد که اگرچه مغز چندین لایه پوشش و عروق خونی دارد که گیرنده‌های درد دارند، اما خود مغز ندارد. مثلا وقتی کسی سردرد دارد، فکر می‌کند که این درد از مغزش نشات می‌گیرد، اما در واقع عضلات و پوست اطراف مغز است که درد را احساس می‌کند.

ادامه مطلب
پزشکی یا طب کودکان در ابتدا چیزی ورای طب افراد بالغ نبوده و همواره موضوعی پایاپای بوده و هست اگرچه در نوع درمان و نحوه­ی برخورد و نگهداری تفاوت هایی وجود دارد اما از لحاظ پیشینه این دو مقوله در کنار یکدیگر بوده اند و هر جامعه ای نیازمند حفظ آینده و سرمایه های خود…
ادامه مطلب
امروز را مرخصی گرفتم برای درد زانو و رفتم استخر...الان بهترم. به خوابگاه گفتم اتاق دو تخته اگر در طبقه همکف خالی شد جابه جایم کنند. فردا باید به رئیسم بگویم یک جایی در طبقه همکف بهم بدهد چون اگرچه این اسکلت با من همکاری نمی کند، من تصمیم ندارم از همکاری با مجموعه دست بکشم، تازه دارم ابواب جدیدی از پوست کلفتی را به روی خودم می گشایم. 
به گزارش وبلاگ کاشمر به نقل از ورزش سه: نمایش های درخشان دایوت اوپامکانو، مدافع 21 ساله لایپزیش در فصل جاری او را تبدیل به یکی از پرهوادارارترین بازیکنان فوتبال اروپا در فصل نقل و انتقالات کرده و تیم های بزرگی چون رئال مادرید، بارسلونا و منچسترسیتی برای خرید او دست به کار شده اند. 
ما نشریات آلمانی امروز خبر از توافق شخصی دایوت اوپامکانو با بایرن مونیخ و احتمال بالای انتقال او به آلیانس آره نا در فصل تابستان پیش رو داده اند. این بازیکن جوان
اثرانگشتپسر عموی بزرگم خانه ای را خرید و آن را بازسازی کرد. آن خانه در سال ۱۸۷۰ ساخته شده بود و از اوایل ۱۹۹۰ تا به حال کسی در آن اقامت نداشت، یعنی درست از همان زمانی که مالکش یک پزشک بود و درگذشت. مطب و داروخانه آن دکتر در پشت خانه واقع شده بود. یک سوئیت سرایداری هم کنار خانه قرار داشت.از قرار معلوم یکی از پسرهای دکتر به دختر جوان سرایدار پیشنهاد ازدواج می دهد، ولی دکتر مخالفت کرده و در نتیجه دختر بیچاره خودش را پایین پله های سالن حلق آویز می ک
زبان : فارسی

کتاب «من پیش از تو» نوشته‌ی «جوجو مویز» و ترجمه‌ی «مریم مفتاحی» است. کتابی که پیش رو دارید، یک رمان عاشقانه در سبکی متفاوت است. عشقی ورای عشق‌های زمینی و داستانی که اگرچه عشق موضوع اصلی آن است؛ اما عاشقانه نیست. این اثر داستان زندگی
ادامه مطلب
اگرچه متناسب شدن معمولا برای مردان آسان‌تر از خانم‌هاست اما هنوز هم چند اشتباه رایج وجود دارد که شما آقایان در باشگاه مرتکب می‌شوید. من با چند کارشناس در مورد اشتباهات تمرینی متداولی که مردان انجام می‌دهند و می‌تواند مانع کاهش وزن آن‌ها شود، صحبت کردم.
ادامه مطلب
آنژیوپلاستی در اغلب موارد جایگزین جراحی قلب باز شده است. اگرچه در موارد کمتری هنوز جراحی، روش مؤثرتری است و باید کماکان به عنوان روش برتر به بیمار معرفی شود. البته آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی قابل انجام در یک جلسه می باشد.

ادامه مطلب
حالا من برگشتم، فکر میکنم بعد از مدت ها به زندگی برگشتم. اگرچه با گلودرد. با کم خوابی و خشکیِ چشم و کمی سردرد. اگرچه هنوز هم مشکلاتم توی رابطه عاطفیم پابرجاست. هنوز با خونواده سر مسائل زیادی تفاهم ندارم.  فکرم پر از راه های غلط رفته ست. آدم هایی رو میبینم هر روز که تصمیمات اشتباهم رو به رخم میکشند. اما برگشتم، چون درس و بیمارستان و کلاس به من برگشت! و من برای بار چندم متوجه شدم بعله من مریضم به شیش و نیم بیدار شدن و از خونه بیرون رفتن، نه کوه و دشت
اعتراف میکنم نسبت به چند سالی که توی تلاطم گذروندم، این روزها آرامش
بیشتری دارم، انگار به مرحله ای از ثبات رسیدم...سی سالگی اگرچه اولش بسیار
دردناک بود، اما نرم نرمک روی خوش خودش رو داره بهم نشون میده، من هم تلاش
میکنم دختر احساساتی، خیال‌پرداز و رویایی دهه بیست نباشم و بگذارم منطق
بیشتر توی زندگیم جریان پیدا کنه...و ممنونم بزرگ همیشه که هستی هستی
هستی...
پ.ن: و او نور بود...
وقتی از شدددت خستگی جسمی و روحی با گریه های طفل معصوم که ناشی از بدخواب شدن و خستگی و گشنگی توأمان اوبود مواجه شدم، دیدم که چقدر با اینکه بین آدم ها اگرچه رحم من به او بیشتره(به جز امام زمانش و شاید اولیا الهی که مادری رو به طریق چونکه صد آمد نود هم پیش ماست از بر شدن)ولی واقعا دلم میخواست بندازمش بغل باباش بگم من فقط میخوام بخوابم، ببر آروم ش کن. ولیکن نه دست ما به پدرش می رسید و نه احدی از ابنا بشر برای کمک به ما دیده شده توی این پلان از زندگی...
ارزش سهام شرکت تسلا روز پنج‌شنبه با افزایش ۱۷ درصدی، وال‌استریت را
غافلگیر کرد. این روند صعودی پس از آن حاصل شد که ایلان ماسک، مدیرعامل
تسلا از افزایش سودآوری این شرکت در سه‌ماهه سوم سال‌جاری خبر داد؛ اگرچه
هنوز چشم‌انداز روشنی نسبت به عملکرد بلند‌مدت تسلا وجود ندارد.
ادامه مطلب
سفر، در آغاز شرح جدایی‌ست. کنده شدن از زندگی قراردادی و افتادن در دنیایی ندیده و آزاد. که البته کار آسانی نیست و هرکسی ممکن است قبولش را رد کند. پس لازم است کسی یا چیزی تو را به سفر «دعوت» کند. سپس موعد «امداد غیبی‌» فرا می‌رسد اگرچه ووگلرِ سکولارِ نون به نرخ روز خور، آن را با دگراندیشی از تو گرفته باشد؛ اما تو باور داری به سلامت طی طریق می‌کنی چون دست غیب بالای سر داری. عبور از «نخستین آستانه»، همان لحظه‌ای‌ست که از آسانی و رفاهِ شهرنشینی گ
سفر، در آغاز شرح جدایی‌ست. کنده شدن از زندگی قراردادی و افتادن در دنیایی ندیده و آزاد. که البته کار آسانی نیست و هرکسی ممکن است قبولش را رد کند. پس لازم است کسی یا چیزی تو را به سفر «دعوت» کند. سپس موعد «امداد غیبی‌» فرا می‌رسد اگرچه ووگلرِ سکولارِ نون به نرخ روز خور، آن را با دگراندیشی از تو گرفته باشد؛ اما تو باور داری به سلامت طی طریق می‌کنی چون دست غیب بالای سر داری. عبور از «نخستین آستانه»، همان لحظه‌ای‌ست که از آسانی و رفاهِ شهرنشینی گ
امام باقر ع فرمود صله ارحام اعمال پاک کند واموال را فزونی دهد و بلا را بگرداند و حساب را اسان کند واجل را تاخیر انوازد. 5 رسولخدا ص فرمود سفارش میکنم امت حاضر و غایبم را و انهایی در پشت مردان وزهدان زنانندتاروز فیامت که صله رحم کنند اگرچه بفاصله یکسال راه باشد  زیرا صله رحم جزی دین است 6 امام صادق ع فرمود صله ارحام خلق ر ا نیکو  و دست را با سخاوت و نفس را پاکیزه و روزی را زیاد واجل را به تاخیر اندازد
امام سُفیان ثَوری رَحِمَهُ الله؛
حقیقتا آرزو دارم از تمام عمرم،یک سالش را به مانند ابن المبارک باشم
اما این اتفاق نخواهد افتاد اگرچه به مدت ۳ روز
إنی ﻷشتهی من عمری کله أن أکون سنة مثل ابن المبارک فما أقدر أن أکون ولا ثلاثة أیام .
{السیر ج 8 / ص 389}
درد مزمن رشد اقتصادی پایین؛ عوامل و راه‌حل‌ها
خروج از رکود و بازگشت به چالش قدیمی 
سعید مسگری/پژوهشگر اقتصادی 
در هفته های اخیر برخی مسئولین خبر از بهبود رشد اقتصادی امسال و حتی احتمال مثبت شدن آن دادند. اگرچه هنوز آمار رسمی از رشد اقتصادی امسال منتشر نشده اما به نظر میرسد عملکرد رشد اقتصادی از آنچه قبلا برآورد می شد بهتر خواهد بود.

ادامه مطلب
یادم میاد که سیطره ی یاد کنکور کارشناسی به حدی بر همه ابعاد زندگی ام بالاگرفته بود، که بیشتر از اینکه برای آمادگی مرگ چیزی پیش بفرستم، برای آمادگی کنکور چیز پیش می فرستادم.
و موفق هم شدم
اگرچه توقع بیشتری می رفت از اون من، ولی خب از سابقون کنکور بودم.
نمی دونم چرا واقعیت یقینی ای همچون مرگ به اندازه ی کنکور کارشناسی برام شهودی نشده!
چرا نمیشینم ورق ورق حقایق رو بخونم و از سردذگمی دربیام؟
چرا برای اون واقعه ی عظیم حقایق و تقوا رو در لوح جانم ثب
در این سن مشخص میشود که تکلم کودک در چه حد پیشرفت کرده است. در این بازه ی زمانی، کودک باید بتواند موارد زیر را انجام دهد:
گفتن واژگان مختلف. تا ۲۴ ماهگی ، کودک باید به طور مرتب حدود ۵۰ کلمه مانند بیشتر ، آب میوه و مادربزرگ را بگوید. دکتر بریگز می گوید: “در ۱۲ تا ۲۴ ماهگی ، بیشترین رشد زبانی کودک دیده میشود.” در این زمان، کودک در حال تقویت واژگان است و باید کلماتی را که او از شما می شنود تکرار کند.”
پیوند کلمات با یکدیگر. تا ۲ سالگی کودک میتواند ج
از تعلیمات مولوی:
«فرمود که شب و روز جنگ مى‌کنى و طالب تهذیب اخلاق زن مى‌باشى و نجاست زن را به خود پاک مى‌کنى. خود را درو پاک کنى بهتر است که او را در خود پاک کنى. خود را به وى تهذیب‏ کن. سوى او رو و آنچه او گوید تسلیم کن، اگرچه نزد تو آن سخن محال باشد و غیرت را ترک کن اگرچه وصف رجال است و لیکن بدین‏ وصف نیکو وصف‏هاى بد در تو مى‌آید... ایشان را همچو جامه دان که پلیدى‏هاى خود را دریشان‏  پاک می‌کنى و تو پاک مى‌گردى. و اگر با نفس‏ خود برنمى‌آیى ا

ای همه خانه نشینانتاب بیاورید زندگی را هنوز!
رنج انقلاب و جنگ و هزاران بی درمان درد دیگر را از سر گذرانده اید،کنار ما هست هنوز موسیقی نگاهتانآنگاه که شقایق بهاری می روید از کناره مقبره کوروش!
چکه نمی کنند دردها از زخم های کهنهاین امتداد یک رنج عظیم است، در قرنطینه تنهایی

با رویش هر دردبهانه ایی به دست کفتار ها می دهیمتا افق های سبز باغ را به خاکستر تریاک بفروشند...
تاب بیاورید،اختلاس نخواهد کرد کسی آمدن بهار رااگرچه دور است منزل خورشید،
خودمونیما به عمقش که فکر می‌کنم چجوری این‌همه سال با این شدت مردم زیادی اینطور عزاداری می‌کنن برای یک واقعه بعد از ۱۴۰۰ سال حقیقتا چیز عجیبیه. اون‌قدر عجیب که در مخیله‌م نمی‌گنجه! عزیزترین فرد آدم هم فوت می‌کنه نهایتا تا ۴۰ روز گریه و زاری شدت داره.. سه چهار سال بعدش که بماند. روزهای بزرگی رو می‌گذرونیم.  دوست دارم در بی‌کرانه‌های وجود امام حسین‌علیه‌السلام غرق بشم. اهل بیت درعین این‌که عرشین زمینی هم هستن پس نشدنی نیست. حضرت ام
یا لطیف
این روزها محبت و دوست داشتن آنقدر دستمالی شده و سطحی است که آدم ابا می کند از گفتن واژه ای مانند "عشق". "عشق" هم قدیمی اش خوب است. گرچه که "دوست داشتن واقعی" هر زمان تازه است. چقدر حافظ عزیز زیبا گفته است که : "یک قصه بیش نیست غم عشق وین عجب... کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است" ...
:::
"عشق" هم قدیمی اش خوب است. به لحاظ زمانی نمی گویم منظورم شکل ش است. عشق، اگرچه که قدیم ترها به زبان نمی آمد... اگرچه که در میان خیابان ها "نمود"ی نداشت. اگرچه که با هدی
وقتی دلتنگی سراغت می یاد بی اختیار یاد کسی وکسانی میافتی که به یادت هستند وترا برای همینی که هستی دوست دارند همون ها هستند که برای موندن و عاشقانه بودن دلیل زندگی میشن اگرچه شاید دیر یادت کنند اما خاطره ها همیشه یادت می آورد که هنوز هستی دردل یک نفر
بگو چرا بنویسم به دفتری که ندارمهنوز هم غزل از حال بهتری که، ندارم غم آنچنان نفسم را گرفته‌است که اینکامید بسته‌ام اما، به ساغری که ندارم دلم هوای تو دارد ولی چگونه ببندمهزار نامه به پای کبوتری که، ندارم؟ به رغم آن که نبودی، همیشه پایِ تو ماندمکه سخت مؤمنم اما، به باوری که ندارم اگرچه بافتنی نیست راه ِتا تو رسیدنبه جز خیال، ولی کار ِدیگری که ندارم شبیه ابر بهاری، دلم عجیب گرفتهکجاست شانه ی امن ِبرادری که ندارم؟ #سجاد_رشیدی_پور
«یا مقلب القلوب و الابصاریا مدبر اللیل و النهاریا محول الحول و الاحوالحوّل حالنا الی أحسن الحال»زمستان دامن سپیدش را جمع کرده و تمام سردی و حتی دلمردگی‌ها را در بقچه‌اش پیچیده...وقت رفتنش رسیده، حال نوبت بهار است که دامان پرشکوفه و هوای پرامیدش را به دل‌هایمان هدیه کند و یک دل سیر عطر بهارنارنج و یاس به هوای پر از التهاب‌مان بپاشد...
بوی بهار، ازلابه لای برگ ها به مشام می‌رسد تا بار دیگر بوی زندگی و تازگی را میان باغچه تنهای دل‌هامان پخش
هرچند خنده بر لب عالم می آورندباران و برف با خودشان غم می آورندمن دوست دارم این غم باران و برف رازیرا تو را دوباره به یادم می آورندباران چکامه ای ست که در وصف عاشقانخورشید و ابر و باد فراهم می آورندهر سال ابرها شب یلدا سبد، سبداز باغ آسمان گل مریم می آورنداما دریغ از آن همه پروانه ی سپیدبا خود بهشت را به جهنم می آورندگل ها اگرچه چشم نوازند و بی رقیبپهلوی برگ های خزان کم می آورندامسال دست پنجره از برف خالی استامسال درد پشت سر هم می آورندسیدابو
هواوی این کمپانی نماد مهمی برای صنعت تکنولوژی کشور چین محسوب می‌شود. شرکت هواوی طی چند سال از ساخت تجهیزات سوئیچینگ مخابراتی، به یکی از مهم‌ترین شرکت‌های بین‌المللی در زمینه تکنولوژی بدل شده است.
اگرچه بسیاری از افراد با شنیدن نام آن به یاد گوشی‌های هوشمند می‌افتند، اما این کمپانی در بسیاری از دیگر زمینه‌ها هم فعالیت می‌کند که از بین آن‌ها می‌توانیم به سرویس‌های ابری و هوش مصنوعی اشاره کنیم.
ادامه مطلب

زنبوردلبسته هیچ گلی نمی شود. از انواع گلها شهد جمع میکند، اما دلبسته نمی شود. بسوی گل سرخ و گل همیشه بهار میرود، بسوی گل نیلوفر می رود، از گلی به گل دیگر حرکت میکند امادلبسته ووابسته نمیشود.  دومین چیزی که باید به یاد داشت این است که:  اگرچه زنبور از گلهای بسیاری شهد جمع می کند، هیچ گلی را نابود نمی سازد.زنبور بسیار ماهر و ملاحظه گر است. به گلها آسیب نمی رساند.در حقیقت گلها وقتی زنبور به رویشان می نشیند بسیار خوشحال می شوند و به خود می بالند.

حال دلم همونجوره که می‌خواستم. تپش، آشفته حالی، نازک خیالی. ولی بسه. نه ح و نه هیچ کس دیگه ای و هیچ چیز دیگه ای نمی‌تونه چیزی که می‌خوام رو بهم بده. راستش حتی میم. میم هم برام یک عادته، یک مفر، یک جایی برای نفس کشیدن و موندن و زندگی کردن. من چی می‌خوام؟ عقل. بله عقل. عقلانیت رو ترجیح می‌دهم به زیبایی و هیجان خیال. باید که پایم بند شود به عقل، باید افسار بدهم دست عقلانیت. تا این دل افشار گیرد آشفته حالی اگرچه نیکو اما درد بی درمان خواهد بود. و مگر
یکی از اصحاب گوید از امام صادق ع پرسیدم که مردی ابله دار جنب شده بود او را غسل دادند و مرد فرمود اوراکشتند جرا نپرسبند همانا دوای نفهمی پرسش  است 2 حضرت صاوق ع بحمران را جع بسوالیکه کرده بود همانا مردم هلاک شدند چون نپر سیدند 3 و فرمود بر در این علم قفلی است که کلید ان پرسش است  4 و فرمود مردم در فراخی و گشادگی نیستند مگر اینکه بپرسند و بفهمندو امام خویش بشناسد و بر انها رواست که بانچه امام گوید عمل کنند اگرچه از روی تقیه باشد
به گزارش سی‌ان بی سی، از هر ۳۲۷ خودروی
جدید عرضه شده در بازار ایالات‌متحده تنها ۴۱ خودرو به گیربکس دستی مجهز
بوده‌اند. در واقع تنها حدود ۱۲درصد از خودروهای جدید تولیدی از این نوع
گیربکس استفاده کرده‌اند. اگرچه این آمار با توجه به روند کنونی بازار
خودرو در آمریکا خیلی بد به نظر نمی‌رسد اما نسبت به ۹ سال پیش افت فاحشی
را نشان می‌دهد.
ادامه مطلب
اینم وصف حالم از زبون حضرت حافظ :
گلبنِ عشق میدمد ، ساقی !  گلعذار  کو؟                 بادِ  بهار  میوزد ،   باده  ی   خوشگوار   کو؟
هر گلِ نو  ز گلرخی یاد  همی دهد   ولی                   گوشِ سخن  شنو  کجا  دیده ی اعتبار  کو؟
مجلسِ بزمِ عشق را غالیه ی مراد نیست                ای دمِ صبحِ خوش نفس،نافه ی زلف یار کو؟
حُسن فروشیِ گلم نیست تحمل،ای صبا!               دست  زدم  به  خونِ  دل ، بهرِ خدا نگار کو؟ 
شمعِ  سحرگهی  اگر  لاف ز  عارضِ تو زد         
نقد فیلم نجات سرباز رایان ؛
استیون اسپیلبرگ یکی از مهم‌ترین فیلمسازان چند دهه اخیر هالیوود است که سینما دوستان سراسر جهان معمولا کارنامه درخشان او را با چند اثر شاخص و ماندگار به یاد می‌آورند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به «فهرست شیندلر» و «نجات سرباز رایان» اشاره کنیم.
اگرچه کارنامه اسپیلبرگ با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده و برخی معتقدند که او امروزه دیگر کارگردان مهمی محسوب نمی‌شود، اما...
ادامه مطلب
 حضرت صادق ع فرمود سه کس. هستند که گر چه یکنفرباشند  ولی در باره  انها بصیقه جمع مانندصیقه شمادر فارسی جواب  داده شود  یکی در جایبکه کسی  عطسه زند که باو  گفته شود و پر حمکم الله یعنی  خدا بشما رحمت فرستد که در اینجا اگرچه  کسی  اگر چه کسی  دیگر با اونباشد بصیقه. جمع گفته شود ودیگر مردی که که بمردی کخ بمرددیگری دعا کندکه مبگوبد و عافا کم الله یعنی خداوندشما را عافیت  بخشدو نگهبانان  دیگراز ایشان. که با انسان هستند.  میباشد چنانچه فیضو مجلسی
با دقت در زندگی روزمره، در می یابیم که ما، در عادت
هایمان طلسم شده ایم. در یک ساعت معین از خواب بلند شدن، 3وعده غذا خوردن، خوابهای
ناز بعد از ظهر بهاری، تا دیر وقت در فضای مجازی سیر کردن و با خاموش شدن شارژ
گوشی، به خواب فرو رفتن.
اینکه، این عادتها صحیح است یانه، شما می دانید و
وجدان بیدارتان.
غرض از کلام در اینجا، سخن گفتن از چیزی است که این
طلسم را می شکند، طلسم عادتها را.
این ساحر لحظه ها، اگرچه در فضای مجازی فقط به زلوبیا
و بامیه معرفی می شود،
راستش اگرچه پریود آمد و حالم به وضع معمولش بازگشت اما دلم گرفته و شاید دلتنگی و دلگرفتگی از ویژگی‌های معمول روانم باشد. باز دلم یکی را می‌خواهد، یکی دوستم بدارد و دوستش بدارم. و لعنت به این خواسته‌ی محقق نشدنی. باید تلاش کنم خواستنی‌هایم را انتخاب کنم نه بدست تقدیری‌ِ این دل بی‌صاحاب معلق باشم. 
ولی خب فی‌الحال کاش یکی بود. یکی که هیچ وقت نبود و نخواهد بود. من از زندگیم راضیم اما خیالم افسار گسیخته‌ است و این باگ زندگی‌ست به قول آن رفیق و
 امیرالمومنین ع فرمود از مجادله و ستیزه بپرهیزیدکه دلها دوستان و برادران را بیمار و نفاق رویانند زیرا سلامتی دل بصفا و صمیمیت است و بیماریش بکینه و اندوه و پریشانی خاطر که از مجادله و ستیزه بر حیزد و دوستان را با یگدیگر دوروکند 2 پیغمبر ص فرمود سه خصلت است که هر کسی خدای عذوجل را با انها ملاقات کند با این سه خصلت بمیرد از هردریکه خواهد داخل بهشت شود وکسیکه خلقش نیکو باشد ودر غیبت  وحضور مردم از خدا بتترسد و مجادله نکند اگرچه حق باو باشد
نقد فیلم آتابای؛
سال‌ها تجربه بازیگری در سطح اول سینمای ایران، تا به امروز نتوانسته بود از نیکی کریمی چهره یک فیلمساز جدی و مهم بسازد؛ اما پس از چند تجربه نسبتا ناموفق، «آتابای» باعث می‌شود بتوانیم کریمی را در مقام کارگردان هم جدی بگیریم. «آتابای» اگرچه در طراحی بزنگاه‌های شعاری مدافع زنان و ژست‌های روشنفکرانه‌اش با فیلم‌های قبلی نیکی کریمی شباهت دارد، اما چه از نظر فرم و چه به لحاظ مضمون و محتوایش، اثری کاملا متفاوت و گامی رو به جلو د
هر آنچه باید درباره "تیک‌ عصبی صورت" بدانیدتیک عصبی صورت که ناشی از اسپاسم غیر ارادی و غیر قابل کنترل عضلات صورت است، ناخواسته بوده و به طور کلی اگر بیش از اندازه تکرار شود می‌تواند برای فرد ناخوشایند باشد.
به گزارش ایسنا، فرد مبتلا می‌تواند به طور موقت تیک‌های صورت را با راه حل‌های مشابه برای توقف عطسه، متوقف کند اما تکرار این روش‌ها معمولا باعث ایجاد ناراحتی‌هایی در فرد می‌شود.
اگرچه چند اختلال متفاوت می‌تواند باعث بروز تیک‌های عص
دارم کم کم به شناخت بیشتری از اینجا و این چیزی که الان هستم میرسم. مثلا اینکه فاصله پارادایس تا اینجا به اندازه خوردن یه ذرت مکزیکیه. یا اینکه حموم اولی از دومی بهتره چون آبش بهتر تنطیم میشه و آینه شم زنگار نداره. من الان میدونم از دستشویی های اینجا، فقط آخریه شیر اهرمی داره ولی فشار آبش فاجعه ست. میدونم که سوپر کوچه کناری همه جنساش خارجی و گرونه ولی کوچه این وریه هم جنسش جوره و هم دانشجوپسندتره. چیزهایی از این قبیل زیادن و حالا دارم کم کم به ا
امام صادق ع فرمود مومن بردبار است که نادانی نورزد اگر نسبت باو نادانی ورزند بردباری کند و ستم نکند ببخشد و بخل نورزد و اگر نسبت باو بخل ورزند صبر کند حدیث 18 امام صادق ع فرمود مومن کسی است که کسبش حلال و اخلاقش نبکو و با طنش سالم باشد وزیادی مالش را انفاق و زیادی سخنش را نگهدارد و مردم از شرش محفوظ باشند و از خود بانها انصاف دهند حق را بگوید اگرچه بزیان خود ونفع مردم باسد
اگرچه آب ماده ای مغذی محسوب نمی شود، ولی یکی از ارکان حفظ حیات هر جاندار است. بخش عمده ای از سلول ها و بافت های حیوانات از آب تشکیل شده است. حیوان محروم از آب سریع تر از حیوانی که از مواد غذایی محروم شده باشد می میرد. وجود آب برای حفظ تعادل مایعات بدن، دفع مواد زاید، حفظ تعادل صحیح یون ها، کمک به هضم، جذب و سوخت و ساز موادغذایی ضروری است، همچنین بسیاری از فعل و انفعالات شیمیایی که آنزیم ها در آن دخالت می کنند در محیط مایع صورت می گیرند.
مقاله کام

رژیم سیب زمینی ، همانطور که از نام آن پیداست ، یک رژیم کوتاه مدت است که مصرف غذای شما را فقط به سیب زمینی محدود می کند. معمولاً به عنوان یک استراتژی سریع کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد ، اگرچه فاقد تأیید علمی است. در حالی که برخی از تغییرات امکان افزودن نمک و روغن را فراهم می کند ، اما این مواد افزودنی باید بسیار کم مصرف شوند.
ادامه مطلب
اگرچه استرس صبحگاهی یک اصطلاح پزشکی نیست، به بیدار شدن با احساس استرس و نگرانی اشاره دارد.
اگر صبح ها با اضطراب بیش از حد، استرس، و اضطراب روبرو می شوید، احتمال زیادی وجود دارد که شما هم استرس فراگیر داشته باشید.
اضطراب و استرس صبحگاهی
استرس صبحگاهی صبحگاهی چیست؟ 
ادامه مطلب
امروز که قیمت خودرو در حال افزایش است ، حتی خرید یک اتومبیل چینی اتوماتیک برای بسیاری دشوار شده است و عده ای نیز هستند که خرید کالاهای چینی را با قیمت های جدید منطقی نمی دانند.اگرچه افزایش قیمت نمادی از اقتصاد کشور است و براساس محاسبات و اسناد موجود ، بخش قابل توجهی از این افزایش قیمت با پشتیبانی منطقی و اقتصادی انجام شده است ، اما سازگاری بیشتر مشتریان بازار با قیمت های جدید خودرو بسیار دشوار و در هر بازه قیمتی است. اکثر خریداران قیمت های ذ
ماسک موهای زیتون DIY مغذی

روغن زیتون به دلیل فواید بیشماری که در سلامتی دارد از عناصر محبوب در تهیه مواد غذایی است. اما مزایای آن فراتر از آشپزخانه است. در حقیقت ، روغن زیتون برای مرطوب کردن و تغذیه موها هزاران سال استفاده شده است.
اگرچه تحقیقات زیادی برای حمایت از استفاده از روغن زیتون برای مراقبت از مو انجام نشده است ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که دارای خاصیت مرطوب کننده است.
یکی از بهترین راه های استفاده از قابلیت های مرطوب کننده روغن ز
بهتر است بدانیم دلایل شکست ایمپلنت دندان اگرچه نادر است اما به موفقیت اتصال استخوان فک و سلامت لثه بستگی دارد از همین رو شکست ایمپلنت دندان امکان پذیر است. لذا برای افرادی سوال پیش می آید که چرا ایمپلنت دندان گاهی دچار پس زدگی می شود در این مقاله به توضیح این مطلب خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
طراحی
در نگاه اول به گلکسی M30 متوجه شباهت آن به سایر گوشی
های سری ام خواهید شد. سامسونگ در این گوشی ثابت کرده است که می تواند
تعادلی بین قیمت و کیفیت بر قرار نماید. اگرچه بدنه آن از جنس پلاستیک می
باشد، ولی جنس آن از مرغوبیت بالایی برخوردار است و از نظر ظاهر، کاملا شیک
و مدرن به نظر می رسد. استفاده از پلاستیک در بدنه گلکسی M30 باعث شده است
تا مقاومت این گوشی در برابر خط و خش پایین آمده باشد؛ اما همچنان وزن
مناسب با وجود باتری حجیم، یکی از فاکتو
نوزادان با دید خیلی مبهم به دنیا می آیند. نوزادان نزدیک بین هستند. یک کودک ۱ ماهه ممکن است اشیا و افراد را زمانی شفاف تر ببیند که آنها در ۸ تا ۱۲اینچی قرار دارند. این به این معناست که نوزاد می تواند صورت شما را حین نگهداری شما از او ببیند و در واقع, ترجیح می دهد به شما نگاه کند تا اسباب بازی ها به خاطر اینکه نوزادان طبیعتا به صورت های انسانی کشش دارند. آنها همینطور اشیا با کانتراست بالا را ترجیح می دهند به خاطر اینکه دیدن آنها آسان تر است ( اگر
✔️ فهرست اچیومنت های بازی Blair Witch منتشر شد
بازی Blair Witch در مجموع دارای ۲۵ اچیومنت است و شما با دریافت تمام اچیومنت‌های بازی ۱۰۰۰ امتیاز کسب خواهید کرد. اگرچه کسب تمام اچیومنت‌های بازی کار ساده‌ای است اما قدت شید به دلیل وجود اچیومنت Pacifist، برای این کار باید حداقل دو بار بازی را تجربه کنید؛ بار اول به کشتن هیولاهای بازی پرداخته، اچیومنت‌های مربوطه را به دست آورید و در بار دوم برای کسب اچیومنت Pacifist، بازی را بدون اینکه هیچ یک از هیولاهای آن ر
«مرد ایرلندی» فیلمی به غایت طولانی، کند، خسته‌کننده و با حواشی زیاد است که آدم هر لحظه انتظار پایانش را می‌کشد. برخلاف یک فیلم گانگستریِ معمول که آدم منتظر هیجان است، در این فیلم تقریبا هیچ هیجانی وجود ندارد. حتی صحنه‌های گانگستری هم گانگستری نیستند! خیلی خشک و بی‌روح و کسالت‌بار!
اما بنظر میرسد همه اینها عمدی و حامل پیام و احساس اصلی مدنظر اسکورسیزی است. زندگی واقعی یک گانگستر اگرچه برایمان هیجان‌انگیز تصویر شده است اما واقعیت آن زندگ
اگر تا به حال بدنسازی کار کرده باشید یا حتی از کنار باشگاه بدنسازی هم رد شده باشید، قطعا اسم تخم مرغ و سفیده تخم مرغ و تاثیر آن بر بدن را شنیده اید. در این مطلب برای شما از خواص و مزیت های پودر سفیده تخم مرغ صحبت کرده ایم.
اگرچه سفیده تخم مرغ محتوی میزان بالایی پروتئین است اما زرده آن را نیز نباید نادیده بگیرید. یک تخم مرغ بزرگ ۳.۶ گرم پروتئین در سفیده و ۲.۷ گرم پروتئین در زرده خود دارد. این بدین معناست که ۶۰ درصد پروتئین موجود در تخم مرغ در سف
باید پذیرفت گاهی اوقات به غیرت دستان نویسنده ای بر می خورد وقتی او را ناتوان از نوشتن خطاب می کنند . و چه زیباست کسی بیاید و تو را به نوشتن سوق  دهد . زنگ بزند وبخواهد که از او بنویسی . از ویژگی هایش ،حال و هوایش .،و احساسی که به او داری . اگرچه این منگنه گذاشتن را هم تایید نمی کنم اما معترفم که خواسته ی زیبایی ست . انگار کسی می خواهد که بخشی از دغدغه ی فکریت شود انقدر که از او بنویسی . تو را بخواند و دلش هزار راه نرفته را برود . 
شاید برای توی نویسنده
بالاخره چهارتا کتاب مواعظ آیت‌الله حق‌شناس تمام شد. هر شب یک درس می‌خواندم. مفید است. توصیه هم می‌کنم. شخصا اما با کتاب‌های حاج آقا مجتبی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنم.
انسان مدام و مدام به توصیه‌های اخلاقی از طرف استاد و مراقبه احتیاج دارد تا تبدیل به عمل همیشگی‌اش شود. اگرچه کتب اخلاقی جای حضور را نمی‌گیرد اما برای ما که امکانش نیست غنیمت است و چیزی در درون آدم را زنده نگه می‌دارد. 
⭕️ خسارت‌های سیل سال ۹۵، هفته آینده پرداخت می شود
جهانگیری در روستای شعیبیه در خوزستان: دولت تمام خسارت‌های ناشی از سیل را جبران خواهد کرد، اگرچه خسارت‌های سیل سال ۹۵ تاکنون پرداخت نشده اما قطعا خسارت‌های سیل ۹۵ و سیل سال جاری جبران می‌شود. از هفته آینده خسارت‌های سیل سال ۹۵ پرداخت خواهد شد
◀️دقت فرمایید پس از دوسال میخواهند تازه خسارات سیل سال ۹۵ را بدهد
وقتی که هرکسی سعی میکند برای خودش از همخوانی و رقص بچه مدرسه ای ها با اهنگ ساسی مانکن ، تحلیل و تحقیقی ارائه دهد و بعضی ها هم از فرصت استفاده کرده و مطالبه ها و عقده های سیاسی و اجتماعی شان را طلب میکنند او یک جمله طلایی به کار میبرد : جامعه ، جامعه ی عرضه و تقاضاست . 
.
روشنفکران عزیز ، اگرچه سانسور قطعا تبعاتی دارد ، اما باور کنید گوش دادن بچه مدرسه ای ها و به طبع خانواده هایشان محصول سانسور نیست ، محصول آن چیزی ست که امروز جامعه ی ایرانی دچارش
به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، با افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد، جریان غالب قیمتی برای نرخ‌های پایه در بورس‌کالا به نسبت هفته قبل و همچنین قیمت‌هایی که در هفته گذشته در بورس‌کالا در تقابل عرضه و تقاضا کشف شد نیز افزایشی است؛ اگرچه همه گریدها را در بر نمی‌گیرد.
ادامه مطلب
دیدگاه های مختلفی درباره حرفه ترجمه وجود دارد. برخی محققان بر این باورند که اگرچه ترجمه دومین حرفه قدیمی دنیاست اما به تازگی به صورت یک رشته دانشگاهی در آمده است. مطالعات اندکی به بررسی ترجمه به عنوان یک حرفه پرداخته اند. با وجود این که صنعت ترجمه از سال ها قبل در کشورهای توسعه یافته آغاز شده است و در حال حاضر با استفاده از جدیدترین فناوری ها به یکی از پردرآمدترین صنعت ها در دنیا تبدیل شده است متاسفانه در ایران وضعیت به این گونه نیست.
ادامه م
به عنوان مثال ، #happythanksgiving ، امسال به طور موقت ممنوع شد. چرا ممکن است بپرسید؟ این امر اسپم زیادی تولید کرده است. اینستاگرام روشهای خاصی را برای متوقف کردن دسترسی به اکانت های اینستاگرام اسپم به کار بست ، همانطور که بسیاری از هشتگ ها می توانند انجام دهند. اگرچه برخی از این ممنوعیت ها موقتی هستند ، بهتر است از استفاده کلی از آنها خودداری کنید. هشتگ هایی را پیدا کنید که هنوز هم معمول هستند و علاقه زیادی به مشارکت شما دارند ، اما در لیست هشتگ های م
یا سَریعَ الرِّضا، اِغْفِرْ لِمَنْ لایَمْلِکُ اِلاَّ الدُّعآءَ

هرچه فکر می کنم بیشتر ایمان پیدا می کنم
اگرچه بزرگتر می شم ولی باز کوچک می شم...

خدایا کاری جز دعا برای طلب استغفار در پیشگاه ات ندارم... 

خدایا کار خوب اونه که خودت درست کنی... 
عزت وذلت فقط دست توست... 
اصلا چیزی جز تو را ندارم... 
از حوادث و چالش چه باک که در مسیرت باشم... 
خدایا اهدنا صراط المستقیم...
خدایا حق را مسیرم، کلامم، قلمم، تفکرات و هر چه که مرا در مسیر حق و خودت قرار می
دیگر هیچ کینه‌ای توی سینه‌ی من نیست. دست مرا گرفتی و بردی گذاشتی روی سنگ سیاه ثقلم. تو مجبورم کردی که به همه‌چیز این دنیا رحم کنم. تو هم به من رحم کن.
آدمی را که از جا کنده نمی‌شود، به زور و زخم از جا می‌کنند. تو مرا کندی از جا. چنان کندی که خیال هم نمی‌کردم. من زور کنده‌شدن نداشتم و تو مرا با زور بی‌نهایت خود کندی. پس یک زخم -گفته بودم که- از تو طلب دارم. بنده که آزاد می‌شود به قدر یک مهر نشان بندگی می‌ماند روی تنش لابد. داغ روی پیشانی عتائق می
در عین الاسد، ۵ آشیانه کنار هم قرار دارد که دقیقا آشیانه وسطی به عنوان هدف انتخاب شد تا بیشترین آسیب به آن برسد.حمله دقیق و سنگین موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد در عراق که محل اجتماع نیرو‌های ارتش آمریکا محسوب می‌شود و بزرگترین پایگاه این نیروی تروریستی در کشور همسایه ایران است، اگرچه در پاسخ به ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در نیمه شب چهارشنبه انجام شد، اما پاسخ‌های بزرگتری هم در دل خود داشت.
ادامه مطلب
اسید لینولئیک مزدوج (ClA)اسید لینولئیک مزدوج یک چربی ترانس سالم است و به صورت طبیعی در محصولات حیوانی چرب مانند محصولات لبنی و گوشت گاو یافت می‌شود. این ماده درفرم مکمل کاهش وزن هم به فروش میرسد. یکی از بهترین قرص هایی ست که می توان تهیه کرد. هر چند در وبسایت های ایرانی موجود نیست ولی می توانید توسط گروه تجاری لک لک آن را از سایت آمازون خرید کنید.نحوه عملکرد: CLA روی ژنها و هورمونهای تنظیم کننده ی اشتها اثر میگذارد. این ماده باعث کاهش اشتها و افزا
دلمه برگ مو، یکی از لذیذترین غذاهای فصل بهار است که اگرچه به ظاهر ساده و مختصر به نظر می رسد، ولی مرحله آماده سازی سخت و وقت گیری دارد.
 مواد لازم برای تهیه دلمه برگ مو
برگ مو به مقدار لازمگوشت چرخ کرده 300 گرمبرنج یک پیمانهسبزی دلمه( گشنیز، جعفری، نعناع و ترخون) به یک نسبت با گشنیز کمی بیشتر 300 گرمپیاز متوسط دو عددلپه یک پیمانهنمک

ادامه مطلب
این تعطیلی ناخجسته اگر چه به نظر عده ای زمان استراحت خوبی است.اما تجربه ثابت کرده که اگر همه چیز را به آدمی بدهی و سلامتی را از او بگیری گویی چیزی در چنته ندارد..اگرچه خداروشکر هنوز بیمار نشده ایم..می گویم هنوز ، چون این بیماری گویی شتری است که در خانه همه ماها خواهد خوابید..این روزها کیست که نگوید کاش به سال گذشته بر می گشتیم ؟ اگرچه حالمان خیلی هم خوب نبود ولی شاید بهتر از امسال بود..یاد خاطره ای از ذهنم می گذرد..سال گذشته آن نزدیکی های عید ،که

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها